Hormonální jóga pro muže

Co je hormonální jóga pro muže a jaké jsou její účinky?

Účinky jógové terapie jsou dobře známy u zdravotních problémů typu: astma, alergie, problémy se zády, stres, nespavost a především nevyrovnané hladiny hormonů.

Když muži viděli výsledky cvičení na svých ženách, žádali zakladatelku Hormonální jógové terapie, paní Dinah Rodriques, aby také pro ně vytvořila sestavu cviků. Stalo se. A nyní už i muži mohou pocítit výhody a účinky HJT(Hormonální jógová terapie) na vlastní kůži.

Pro muže navržená HJT  je unikátní sestava jógových cviků a jejich variant. Cvičení je dynamické, zesílené technikami, které urychlují účinky cviků. Cviky nejsou těžké, mohou je cvičit i muži, kteří nesportují. Hormonální jóga využívá znalosti jógy k léčbě zdravotních problémů. Slouží jako terapie, to znamená, že se zaměřuje na postupné odstraňování problémů.

Účinky na muže

Hormonální jógová terapie přináší holistický přístup, působí současně jak na fyzické, tak na energetické tělo. Jelikož je HJT přírodní metoda, která reaktivuje produkci hormonů, dochází u cvičenců k odstranění příznaků způsobené nízkou hladinu testosteronu a zlepšuje zdraví v mnoha oblastech.

Prevence stresu: je vědecky prokázáno, že stres silně ovlivňuje produkci hormonů. Dochází k velmi rychlému snížení hormonální hladiny. Z tohoto důvodů je stresu v hormonální józe věnována zvláštní pozornost. Dinah Rodrigués, zakladatelka HJT, přidala ke cvičení uklidňující dechové techniky a relaxační cvičení specifické pro odbourávání stresu.

Dostatečný pohyb: Cvičením se posiluje tvorba testosteronu. Každý pohyb je dobrý, protože vytváří hormon štěstí. Správně zvoleným pohybem lze zároveň posilovat srdce a bojovat tak proti cévním a srdečním chorobám.

Výsledky se dostaví v poměrně krátké době. Už s jednotýdenní praxí se člověk cítí plný energie, výsledky jsou  přímo úměrné cvičení. Čím déle člověk cvičí, tím lépe se cítí. To znamená, že hladina testosteronu se již zvyšuje a intenzita některých příznaků se začne snižovat.

Jelikož testosteron ovlivňuje mnohé funkce v těle (viz výše), dojde k pozitivním změnám ve vašem zdraví:

 • udržení množství svalové hmoty
 • zlepšení funkce štítné žlázy
 • dostaví se pocit uvolnění
 • dobrá nálada
 • zvýšení energie
 • zlepšení 
fyzické a psychické flexibility
 • duševní stabilita
 • získání odolnosti proti stresu
 • zvýšení imunity
 • zlepšení krevního oběhu
 • prevence problému s prostatou

Pánové, víc již vědět nepotřebujete, snad jen, že první kurz pro Vás bude v termínu: kontaktujte mě

– cvičíme ve VEKTOR sportcentru v Pardubicích (cena 2.500,-Kč/pro klienty VEKTOR sportcentra 1.990,-Kč)

Přihláška ke stažení ZDE, prosím vyplňte přihlášku a zašlete na: info@hormonalnijogapardubice.cz, děkuji.